Autor

11

MOTTO :

“Nezajímá mě fotografování nových věcí – zajímám se o to, jak vidět věci nově.”

 Ernst Haas

 

 

Narodila jsem se a žiji v Brně, původním povoláním jsem strojař.

Mezi moje koníčky patří fotografování a musím říci, že jsem zcela propadla kouzlu a možnostem digitálního fotografování a následných variací, které umožňuje zpracování na počítači, kde člověk není nijak omezován, snad jen časem.

Inspirací je pro mne architektura, historie, literatura, hudba a cosi, co by se dalo označit slovem „nálada“ nebo „rozpoložení“.

Co se týče mých fotografik, nechávám prostor fantazii diváka – určitým vodítkem může být název nebo základní motiv – fotografie, ale zbytek nechávám čistě na divákovi. Jsem přesvědčena o tom, že v oblasti vnímání máme každý trošičku odlišný pohled na abstrakci, lišíme se i v oblasti fantazie a představ – tohle se diktovat nedá. Myslím si, že nelepší je nechat obrázek na sebe působit a případný divák – pozorovatel vycítí sám, zda je dílem osloven nebo ne.

První větší úspěch jsem měla v roce 2007 s fotografikou pod názvem „vision“, která byla zařazena do projektu projektu „We are all photographers now“ pořádaném Musée de l’Elysee a Lausanne museum for photography.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

Dále moje fotografie „orel mořský“ vyhrála třetí místo v kategorii zvířata v soutěží National Geographic International Photography Contest 2008 a byla uveřejněna v NG č.: 1/2009 a také v knize nakladatelství Cpress Fotografujeme kreativně.

Ještě několik mých prací bylo oceněno v soutěžích různých časopisů, mimo jiné i ve FotoVideo.

Jsem členkou skupiny fotografů, malířů a fotografiků – BrnoArtGroup – http://www.brnoartgroup.cz/

Letovice2015_008_wm